Apple Şifremi Unuttum | İphone Şifre Sıfırlama Yöntemleri Neler?

Dünyanın en büyük teknoloji devlerinden birisi olan Apple gelişmiş algoritmalar kullanıyor. Kullanılan algoritmalar şifreleme yöntemlerinin gelişmiş olduğunun bir göstergesi. Apple, güvenlik açıklarını her geçen gün kapayarak güncel kalmaya çalışıyor. Bu durum da kullanıcılarına ek güvenlik protokolleri uygulamasını zorunlu kılmaktadır. Bu nedenle son zamanlarda şifrelerini unutan kullanıcılar en çok şu soruya cevap arıyor: “Apple şifremi unuttum şimdi ne yapacağım?”.

Apple’ın en çok kullanılan ürünü iphone oldu.Bu da güvenlik ile ilgili problemlerde en çok sorun yaşayan kullanıcıların İphone kullanıcıları olarak gözükmesine neden oluyor. Bu yazımızda İphone şifre sıfırlama yöntemleri açık bir şekilde anlatılacaktır. Bu yöntemler Apple’ın güvenlik protokollerine uygun ve yasal sayılmaktadır. Bir sonraki alt başlıkta ise apple hesap parolasının unutulması durumunda neler yapılacağı açıklanacaktır.

Unutulan İphone Şifresi İçin İphone Şifre Sıfırlama

Eğer bir İphone kullanıcısıysanız ve parolanızı çok kez yanlış girdiyseniz, Apple telefonunuzu etkisisiz kıldığını anlatan bir ileti gönderir. Bu güvenlik protokolünden kaynaklıdır. Böyle bir durumda İphone’unuzu tamamen silmeli ve tekrar yüklemelisiniz. Bu tür bir durumda yedeklerinizi de yüklemeniz bütün ayarlarınızı yeniden yükleyerek kullanıcı deneyiminize kaldığınız yerden devam etmenizi sağlayacaktır.

Yedeklerinizin mevcut olmadığı durumda verileriniz silinmiş olacaktır. O yüzden iphone şifre sıfırlama yöntemini denemeniz gerekir. Bu durumda olan İphone bilgisayara bağlı bir durumda olmamalıdır. Sıfırlama yöntemi birkaç adımdan oluşuyor. Her İphone modeli için sıfırlama adımları farklılık gösterir.

blank

iPhone X ve üzeri modeller için şu adımlar uygulanır:

1- Bir adet ses düğmesine ve kapatıp açma düğmesine aynı anda basmalısınız. Bu adımda kapat işaretli kaydırma yazısı belli bir süre sonra ortaya çıkar. Bu yazıyı kaydırarak telefonu kapatın.

2- Kapalı durumda olan iPhone kapama tuşuna basılı tutulurken bilgisayara bağlanır. Bu sırada kurtarma ekranın gelmesini bekleyin. Bilgisayarınızda Apple uygulaması yüklü olmalıdır

3-.Apple uygulaması üzerinden bağlı olan cihazlarınızı bulun. Bu cihazlar arasında iPhone telefonunuzu seçin.

İlginizi Çekebilir  Gmail Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?

4-iPhone üzerine tıklayarak geri yükle seçeneğini seçin ve iPhone’u geri yükleyin.

Bu adımlar sonunda telefonunuz geri yüklenecek ve giriş yapabileceksiniz. Bu işlemde yükleme 15 dakika civarı bir zaman almaktadır.

Apple Şifremi Unuttum İphone Şifre Sıfırlama Yöntemleri Neler

iPhone 7 ve 7 Plus’ta uygulama iphone parola sıfırlama için şu adımlar uygulanır:

Adımlar öncesi uygulamalar diğer yöntemdeki ile aynısıdır.

1-Yan düğmeye basılı tutatarak telefon kapatılır. Daha sonra telefonun yanındaki ses kısma tuşuna basılı tutularak bilgisayara kablo ile bağlanılır. Bilgisayarda itunnes yazılımı yüklü olmalıdır.

2-Bilgisayara bağlanan telefonda ses kıs tuşuna kurtarma modu devreye girene kadar basılır.

3-Kurtarma modunda itunnes üzerinden gerekli iPhone aygıtı seçilerek geri yükleme gerçekleştirilir.

iPhone 6s veya önceki modellerde parola kaldırmak için ise şu adımlar uygulanır:

1-iPhone bilgisayara bağlı olmamalıdır.

2-Kapatılan telefonda ana ekran düğmesine basılı tutulur ve bu sırada telefon bilgisayara bağlanır.

3-Bilgisayara bağladığınız telefonun ana düğmesine kurtarma ekranı çıkana kadar basılı tutunuz.

4-Parolayı kaldırdıktan sonra yedekli iPhone tekrar yüklenerek eski haline getirilir.

Apple Şifremi Unuttum Sorunu Çözümü

Bu yazıda Apple hesap şifrenizi bulmanız ve sorunu çözmeniz için bazı yöntemler anlatılacak. Apple’ın katı güvenlik protokollerinden dolayı son aylarda insanlar Apple cihazlarına girmekte sorun yaşıyorlar. Apple hesap şifresini sıfırlama telefon için yapılan sıfırlama ile kıyaslandığında daha önemli bir güvenlik aşaması olarak görülebilir. Eğer bir daha “Apple şifremi unuttum” diyip aramalar yapmak istemiyorsanız. Bu yazının devamını okuyarak bir önceki yazıda olduğu gibi sorununuza bir çözüm bulabilirsiniz.

Apple şifrenizi sıfırlamak için anlatılan adımları uygulayın.

1- Apple kimliğim sayfasına giriş yapmanız gerekiyor. Öncelikle Apple sayfasında parola sıfırla seçeneğini seçmelisiniz.

2-Apple hesabına giriş ekranında şifre hatırlamıyorsanız “Apple kimliğinizi bulun” seçeneğini seçiniz. Bu seçenekte ise girdiğiniz hesaba ait parolayı bir kaç yöntemle sıfırlama hakkına sahipsiniz.

-Güvenlik Sorusu:Hesap sıfırlama yöntemlerinden birisi güvenlik sorusunu yanıtlamak. Hesabınızı ilk aktive etmenizden önce kayıt sırasında girdiğiniz güvenlik sorularını cevaplayarak apple şifrenizi sıfırlayabilirsiniz. Eğer gizli yanıt hakkında da bir fikriniz yoksa bir diğer seçenek te mevcut.

-Kayıtlı Kurtarma E-Postası:Gizli yanıt yönteminin çalışmadığı durumda, daha önce girmiş olduğunuz bir kurtarma postasına aktivasyon kodu göndertebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Hotmail Giriş, Hotmail Oturum Aç » Oturum Açmak İçin Tıklayın!

Apple hesabı şifresi unuttuysanız farklı bir iphone modeli için değişik bir uygulama geçerli değil. Hangi çeşit bir Apple ürününüz olursa olsun şifre sıfırlama adımları aynıdır.

Eğer apple şifremi unuttum ve hala bir çözüm bulamıyorum diyorsanız Apple size bir başka çözüm daha sunuyor.

Çift Taraflı Kimlik Doğrulama:Bir kurtarma e-postasına sahip değil ya da unuttuysanız Apple size son bir sıfırlama seçeneği daha sunuyor. Bu ise çift taraftan onaylı kurtarma seçeneği. Bu seçenek ile iki aşamalı bir kimlik doğrulaması yaparak şifrenizi sıfırlarsınız. Bunun için bir başka telefonu daha önceden apple hesabınıza tanımlamış olmalısınız. Buradan Apple o telefonunuz aktif ise sizi tanımlayarak kimliğinizi doğrulayacaktır.

Peki çift taraflı kimlik doğrulama arka planda nasıl çalışır? Daha önce eklediğiniz güvenilir bir aygıtı Apple’a doğrulatmış olmanız sizin belki de hayatınızı kurataracak bir olay olacaktır.Bu noktada en önemli durum aygıtlar arrası senkronizasyonun daha önceden sağlanmış olması. Bu durumda Apple bu iki aygıtın aynı hesapta kullanılmasından dolayı sizin şifresini unuttuğunuz hesabınızı çift taraflı kimlik doğrulayarak aktive edecek. Bu yöntem hesap şifresi unutulduğunda işe yaradığı kadar iPhone parola değişimlerinde de işe yarıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı